Obec Jaklovce
obecJaklovce

Ružínska desiatka

1.ročník bežeckého podujatia

V sobotu 22.10.2022 sa v Jaklovciach konal 1.ročník bežeckého podujatia 🏃‍♀️🏃 "Ružínska desiatka" 🏃‍♀️🏃 pod záštitou obce Jaklovce. Dalo sa zaregistrovať na dve rôzne vzdialenosti 5 KM a 10 KM.

👉🏻 Kratšia vzdialenosť bola ideálnou dĺžkou pre amatérskych bežcov. Na tomto okruhu sa stretlo množstvo miestnych ľudí, ktorí nebehávajú až tak pravidelne a bola to pre nich nesmierna výzva. Ich obrovskú radosť a oprávnenú hrdosť na to, že to zvládli z nich bolo celý deň cítiť.

👉🏻 Hlavný beh na vzdialenosť 10KM bol určený pre ľudí, ktorí sa behu venujú pravidelnejšie. Trasa viedla od Pytliakovej krčmy, cez nový cyklomost až po tunel a späť. Boli sme nesmierne poctení aj účasťou majstrov Slovenska v maratóne:
5-nasobný:🏆 POLÁK Peter
2-násobný:🏆 ŽUPA Václav
a aktuálny: 🏆ZIMMERMANN Marián

👉🏻 Výbornú náladu a výsledky si účastníci mohli vymieňať pri vynikajúcej polievke, koláčiku, káve a pivku. Počas celého dňa bol zabezpečený program aj pre deti športovcov. Mohli sa do sýtosti vyskákať na skákacom hrade.

👉🏻 Keďže to bola prvá akcia tohto druhu v Jaklovciach, ktorú organizovali domáci bežeckí nadšenci a počet účastníkov sa vďaka výbornému počasiu celkovo vyšplhal až na 165 bežcov, v cieli vládla spokojnosť.

👉🏻 Vďaka množstvu dobrovoľníkov a ľudí ochotných pomôcť sa táto akcia úspešne vydarila. Boli sme nadšení, že tento beh vyburcoval mnohých ľudí k pravidelnejšiemu tréningu, čo sa odzrkadlilo na množstve nových bežcov, ktorých sme zrazu stretali pravidelne behajúcich okolo vodnej nádrže Ružín. Táto akcia bola podporovaná aj množstvom miestnych firiem a spoločností, ktoré sa podieľali na financovaní a zabezpečovaní občerstvenia a pitného režimu bežcov.